Oficiální stránky školy

Oznámení o přerušení provozu mateřské školky v době vánočních svátků

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ
Ředitelka Základní školy a mateřské školy Lešany oznamuje, že po projednání se zřizovatelem bude provoz mateřské školy v termínu
od 23.12.2019 do 1.1.2020
přerušen a mateřská škola bude po tuto dobu uzavřena,
provoz MŠ bude zahájen 2.1.2020
.
V době prázdnin není uskutečňována povinná předškolní docházka, děti s odkladem školní docházky či předškolního věku nemusí tedy mateřskou školu navštěvovat a nemusí svou nepřítomnost omlouvat.
Obec Lešany jako zřizovatel bere na vědomí informaci o uzavření mateřské školy v době vánočních svátků od 23.12.2019 do 1.1.2020.

Mgr. Martina Suková
zastupující ředitelka školy

Chystané prosincové akce

9. prosince – třídní schůzky MŠ od 17 hodin

10. prosince – vánoční písničky s Kateřinou Ševidovou

17. prosince – vánoční besídka spolu s vánočním tvořeníčkem od 16 hodin

2. ledna – zahájení provozu mateřské školky

Pozvání na předvánoční posezení a tvoření 17. prosince

Milí rodiče,
Základní a mateřská škola Lešany Vás zve
17.12.2019 od 16.00 hod. do MŠ na předvánoční posezení a tvořivé předvánoční dílny s programem dětí.
Zastavte se ve svém shonu a na chvíli se ponořte do vánoční chvíle plné klidu a pohody. Přijďte si s námi vytvořit originální vánoční dekoraci.

Doplňující informace k focení 11. listopadu

Vážení rodiče,
dovolujeme si doplnit pár informací k zítřejšímu focení. Od 8,30 hod. bude probíhat focení školkových dětí s rodiči a sourozenci podle předem vyvěšeného časového harmonogramu, do kterého se školkoví rodiče mohli zapisovat. Asi od 10 hodin a 10 minut bude následovat focení školkových dětí, které nebyly předem svými rodiči zapsány do tabulky s uvedeným časovým harmonogramem. Asi v 11 hodin přivedou učitelé základní školy své žáky k focení. Po vyfocení je odvedou zpět do školy, případně budou starší školáci obědvat. Rodiče školáků, kteří nemají jiné další děti v mateřské školce, mohou dorazit k vyfocení na 11. hodinu, pokud by chtěli se svými dětmi společné foto.
Děkujeme za pochopení, přejeme krásný umělecký zážitek a dobré světlo!

Chystané listopadové školkové akce

Pondělí 4. listopadu – divadlo Ponec
Středa 6. listopadu – Ekocentrum Čapí hnízdo ( Malý, Velký, Tlustý a Tenký )

Pondělí 11. listopadu – focení ZŠ a MŠ v 8,30

Pondělí 18. listopadu – Hračkování

Pátek 22. listopadu – Vánoce s kůzletem

Jedná se o hudební vystoupení od 10 hodin.

Středa 27. listopadu – Primavizus

Jedná se o vyšetření očí dětí z MŠ od 8,30 hod.

Hurá do divadla!

V pondělí 4. listopadu vyráží škola spolu s předškoláky do Prahy do divadla Ponec. Autobus bude přistaven před školou v 7,30. Odjíždíme v 7,45. Vrátíme se kolem 12,30. Zhlédneme představení Báry Látalové a Terezy Říčanové KOZÍ KRAVINY. Vstupné 90 korun bude školákům hrazeno z třídního fondu a u předškoláků budou vybírat peníze paní učitelky. Společnou dopravu autobusem hradí obec.
Nová premiéra z dílny Barbory Látalové (autorky představení Karneval zvířat) ve spolupráci s ilustrátorkou Terezou Říčanovou. Jak se tančí kráva? V jednom člověku těžko, ale když nám děti pomohou, zvládneme jich třeba 5! Představení o životě krávy inspirované skutečnou krávou Málinou, kde děti zjistí, že kráva nemá žaludek jen jeden a třeba si utloučou i máslo.

Chystané říjnové akce

9. října zavítá v 9,30 do školky MALÍŘ BARVIČKA – Lenka Hamajdová.

15. října vyráží školka v 8 hodin na výlet do Benešova.

29. října nás čeká ve školce tvoření z dýní.